top of page

הגוף שלנו כמכונה ותפקידנו לדאוג לשמן אותה

 

דמיינו שרשרת ברזל מסתובבת על ציר היא חזקה היא מאיימת היא בלתי חדירה ובלתי ניתנת לפירוק אך מה קורה כאשר החלודה מתעבה . 

 

״השרירים בגופנו בעלי כושר התכווצות הם יכולים להתכווץ ולהתקצר, להתרפות ולהתארך״ אז למה לא לנצל זאת לטובתנו  

 

חיי ספורטאי זאת לא סיסמא זאת עובדה. 

הגוף צריך שעות שינה תזונה נכונה וסדר יום ! מתעוררים בבוקר רגע לפני שרצים מרתון צריכים לשמן את הגוף את הגלגלים אשר מפעילים מכונה שלמה ! אימון נכון מתחיל בתנועתיות בשפה המקצועית חימום  המפרקים. חימום זאת לא מתיחה ! אנחנו לא מבצעים מתיחות בתחילת האימון כאשר הגוף שלנו קר והשרירים שלנו לא מוכנים לתאונת הדרכים שאנחנו מנחיתים עליהם לפני פעילות ! 

 

לקחת אחריות על גופנו !   

 

המטרה הראשונית היא לתחזק את הגוף כך שהוא יישאר פעיל לאורך זמן ! לשמור אותו מזעזועים מיותרים  

 

אז נכון המשחק אגרסיבי המשטח לרוב בעייתי התנועות אינסטקאיבות אז מה הפתרון ?! לעבוד עם מחשבה. לעבוד מפוכחים ומודעים . נתחיל בללמוד לנשום נכון. הנשימה היא לא מובנת מאליה כפי שזה נדמה לנו. 

 

אפשר לחיות את המשחק ואפשר להעניק למשחק כוח לשלוט בנו וכאשר שולטים בנו אנחנו בבעיה . תנו קרדיט לגוף הוא יותר קשוח ממה שנדמה לכם . הוא מסוגל לעמוד בעומסים ובאימונים אינטנסיביים לאורך זמן כאשר מתחזקים אותו נכון. 

 

העולם שלנו עשיר בידע הבעיה היא לא לדעת הבעיה היא להבין להפנים וליישם אנחנו מעגלים פינות על חשבון הגוף שלנו והוא מגיב לרוב בפציעות מיותרות שהיינו יכולים למנוע עם עוד קצת השקעה. 

 

סוד ההצלחה לא חבוי רק בהתמדה ובכמות האימונים הסוד הוא להעניק לגוף שלנו את הכלים הנכונים להתמודד בעומסים חיזקתם את שרירי הליבה מעולה ! האם אתם יודעים להשתמש בהם בצורה יעילה ונכונה ?!  למדתם יציבה נכונה כל הכבוד אז למה לא להקפיד לשמור עליה לאורך כל האימון ?! חזרנו לשורה התחתונה מחשבה.

 

אני יכולה לצטט לכם מיליון מאמרים עם סיסמאות וטבלאות אך אני אאבד אתכם בשורה השנייה . אני לא מאמינה במלחמות התשה אני מאמינה בלקיחת אחריות.

 

אנחנו המבקרים הכי קשים של עצמנו אך הדרך בין הביקורת לבין השינוי היא הארוכה ביותר . 

 

אז נכון אני צריך להיות יצירתיים וקשובים וללמוד תוך כדי תנועה אך האם זה מספיק ?! מחקרים הוכיחו את הקשר בין כיווץ השריר והתארכותו כלומר האיזון המושלם. ולשם אנחנו שואפים. ליצור לנו מערכת משומנת מאוזנת וחזקה. 

 

כאשר מחברים כמה עולמות ביחד ניתן ליצור הרמוניה ולכן אנחנו מחנכים את הילדים שלנו להתנסות בכל תחומי הספורט האפשריים . תיקחו רקדנית שימו לה כדורגל תבקשו ממנה לבעוט תקבלו בעיטה מלאה מושלמת למה ?! כי לפעמים הגמישות שלה והיציבות שלה תנצח את הטכניקה. 

 

תחום הכדורגל מצריך את הגוף להיות יציב גמיש ומאוזן . אימוני חדרי כושר זה טוב אך בתנאי שניפוח השרירים לא יבואו על חשבון זריזות ! עבודה על משטחי יציבה זה מעולה אך לא על חשבון עומס בשרירים ! לעמוד על משטח שהוא לא יציב לאורך זמן מבלי להקפיד על יציבה נכונה ועבודה עם שרירי הליבה עלולה ליצור פציעות . 

 

מגיל צעיר אנחנו כמאמנים חייבים לחנך את הילדים לאיזון בין שתי הרגליים ולכן כל תרגיל צריך להתבצע כך שהילד מחלק את משקל גופו באופן חכם ונכון . 

 

אני לא ממציאה את הגלגל רבים וטובים כתבו התריעו כתבו וחקרו את הגוף שלנו בפעילות אני כאן בכדי להניח שלט עצור תעצרו לפני שאתם מעתיקים תרגיל תעצרו לפני שאתם מבינים את מהות התרגול תעצרו רגע לפני שאתם יוצרים נזקים 

 

האחריות שלנו כספורטאים היא לעבוד מהראש ולא מתחושת הלחץ לשיפור ולהוכיח ולא מתחושת התחרותיות .

 

למדתם תרגיל חדש ומגניב מזל טוב המלאי שלכם מעשיר אתם נגיעה מאירופה ! אל תתנסו מבלי להבין את המשמעות את הסכנות תשאפו לאיזון . תתרכזו בנשימות . תקשיבו לגוף האחריות שלכם היא להימנע מפציעות . אנחנו המאמנים לא מקבלים מנורת אזהרה רגע לפני שהשריר ניזוק. לעומת זאת אם תקשיבו לגוף שלכם תקבלו את התחושה הלא נוחה אשר תשדרג את התרגיל ואת המודעות שלכם בזמן אמת לפעמים שינוי המנח והוספת הנשימה יכולים ליצור את השינוי. תפנימו שיטת החיקוי כבר לא עובדת . כל ספורטאי אחראי על גופו .

bottom of page